• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 28. máj 2012, 22:47 Napísal: Admin Prečítané: 4722x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Počas troch dní od 25. do 27. 5. prebiehal v Komárne šampionát mládeže (staršieho dorastu) a naši boxeri si na ňom počínali fantasticky. Naša zostava v zložení Roman Formánek (52kg), Michal Zátorský (56kg), Róbert Rácz (64kg), Dávid Bochnovič (64kg), Tomáš Zold (69kg), Jozef Sirotek (75kg), Matúš Strnisko (81kg) a Michal Urban (91kg) odboxovala dovedna 17 zápasov, z toho 15 víťazných, čo v konečnom súčte znamenalo 6 zlatých, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. V 10 váhových kategóriách súťažilo 46 boxerov z 15 klubov a až 6 váhových kategórií tak ovládli zverenci trénerov Hlavačkovcov, ktorí už tradične v tejto vekovej kategórii štartujú pod hlavičkou strediska ŠKP Bratislava, kde sú zaradení. Úspech našich pästiarov ešte podčiarkla Martina Vaňová, ktorá získala titul majsterky SR medzi ženami, keď vo váhovej kategórii do 48kg nedala šancu svojej súperke a zápas ukončila už v 2.kole.

 

Výsledky našich boxerov z tohto šampionátu sú o to dôležitejšie, že viacerí bojovali o nomináciu na októbrové majstrovstvá svete v Thajsku.

Zlatú medailu vybojovali: Roman Formánek (52kg), Michal Zátorský (56kg + cena pre najtechnickejšieho boxera), Róbert Rácz (64kg), Tomáš Zold (69kg), Jozef Sirotek (75kg) a Michal Urban (91kg). Striebro získal Matúš Strnisko (81kg) a bronz Dávid Bochnovič (64kg).

Tréner Pavol Hlavačka: Všetci chalani boxovali výborne, tri dni nám robili radosť. Zátorský a Urban potvrdili, že vo svojej váhovej kategórii nemajú konkurenciu. Formáneka čakalo ťažké finále, ale zvládol ho perfektne. Robo Rácz sa vrátil do váhovej kategórie 64kg a som rád, že ju s prehľadom vyhral. Tomáš Zold odboxoval taktiež tri kvalitné zápasy a jeho finálový boj s reprezentačným kolegom Mikulášom Ferdinandom z KO Galanta bol najlepším zápasom šampionátu, Tomáš vyhral na pomocné body. Jozef Sirotek musel potvrdiť reprezentačnú jednotku vo váhe do 75kg a nemal to vôbec jednoduché, nakoľko bol tesne po chorobe a musel odboxovať tri zápasy. Zvládol ich však výborne a zaslúžene získal zlato. Veľmi ma potešili aj menej skúsení chalani – Dávid Bochnovič vyhral 2 z 3 ťažkých zápasov a získal bronz, Matúš Strnisko bol veľkým prekvapením celého šampionátu a zlato mu ušlo vo finále len o jediný bod.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my