Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

štvrtok, 22. november 2018, 11:20 Napísal: Admin Prečítané: 4366x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Slovenskí boxeri vybojovali na vrcholnom podujatí Európy pre rok 2018 v kategórii mužov historické zlato a bronz. Postaral sa o tom Andrej Csemez z KO BC Galanta a Matúš Strnisko z BC Stavbár Nitra. Obaja medailisti sa už o pár dní predstavia v nitrianskom ringu!

meu mensi pre web

Španielsky Valladolid hostil od 7. do 19. 11. 2018 otvorené Majstrovstvá EÚ (účasť krajín aj mimo EÚ) v kategórii mužov. Reprezentácia Slovenska vycestovala na toto podujatie pod vedením nitrianskeho trénera Pavla Hlavačku s 5 boxermi : Viliam Tankó (60kg, KO BC Galanta), Michal Takács (64kg, BCS Nitra), Andrej Csemez (75kg, KO BC Galanta), Matúš Strnisko (81kg, BCS Nitra) a Dávid Michálek (91kg, ABC Malacky). Už v prvom kole sa šampionát skončil pre trojicu Tankó, Takács a Michálek. „Konkurencia bola obrovská, všetky krajiny pricestovali so svojimi najlepšími boxermi. Nezačali sme vôbec šťastne, keď Tankovi žreb prisúdil úradujúceho majstra sveta, s ktorým napriek dobrému výkonu prehral a Takács s Michálekom vo svojich zápasoch vôbec neboli horší od súperov, no tesné výhry napokon rozhodcovia prisúdili na opačnú stranu“ uviedol Pavol Hlavačka. Od momentu, kedy do ringu vstúpil Andrej Csemez a Matúš Strnisko však slovenská výprava už len vyhrávala. Nitriansky rodák Matúš Strnisko v osemfinále zdolal Nemca Athanasiosa 5:0 na body a rovnakým pomerom vo štvrťfinále Gréka Kalamarasa, čím si zabezpečil istotu bronzovej medaile. „Oba zápasy boli mimoriadne ťažké a rozhodovali sa v poslednom 3.kole. V oboch prípadoch záver zvládol Matúš bravúrne a víťazstvo mu prisúdili všetci bodoví rozhodcovia. Zo štvrťfinále si však odniesol nepríjemné zranenie palca a tak šampionát pre neho skončil na bronzovej priečke, v semifinále už bojovať nemohol“ opísal postup Strniska tréner Pavol Hlavačka. Až na samotný vrchol sa dokázal prebojovať Andrej Csemez, ktorý zažil životný turnaj a všetkých svojich štyroch súperov zdolal jednoznačne 5:0 na body. V osemifinále prešiel cez Fína Abdilrassona, vo štvrťfinále cez Francúza Bengora, v semifinále nedal žiadnu šancu Moldavcovi Carapcevschiimu a historickú zlatú medailu vybojoval po finálovej výhre nad Angličanom Failom. Tréner Pavol Hlavačka neskrýval spokojnosť „Andrej boxoval fantasticky, k svojmu talentu pridal disciplinované plnenie taktických rád a obrovskú chuť po víťazstve. Uspieť takýmto spôsobom na takomto podujatí je pre náš box historickým úspechom.

Oboch úspešných medailistov budú môcť priaznivci boxu v Nitre vidieť v akcii už o pár dní, pretože v športovej hale Olympia budú od piatka 30.11. do nedele 2.12. prebiehať Majstrovstvá SR jednotlivcov v kategórii mužov, žien a staršieho dorastu. V piatok sú na programe vyraďovacie zápasy o 15.hodine, v sobotu semifinále o 14.hodine a nedeľné finále taktiež o 14.hodine. Vstup je voľný.

Svoj vrchol už má za sebou súťaž družstiev Medzinárodná liga boxu, ktorá vyvrcholila počas uplynulého víkendu 6.kolom vo Vranove n/T. V jednotlivých kategóriách opäť potvrdili dominanciu pästiari BC Stavbár Nitra, ktorí triumfovali celkovo až v 6 kategóriách. V hlavnej kategórii mužov v konkurencii 20 tímov triumfoval BCS Nitra už 13 krát v rade! Na 2.mieste skončil KO BC Galanta a bronz putoval do Prešova. V kategórii žien vybojovali pästiarky BCS 2.miesto. Zlato brali Stavbári aj v troch dorasteneckých kategóriách, keď vyhrali v staršom doraste chlapcov i dievčat a v ml.doraste chlapcov. V ml.doraste dievčat obsadili bronzovú priečku, zo striebra sa tešil klub Športová akadémia Nitra a zlato putovalo do Školy boxu Levice. Posledné zlato vybojovali pre Stavbár starší žiaci a staršie žiačky.