• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 19. marec 2012, 20:28 Napísal: Admin Prečítané: 5414x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Štyria zverenci trénerov Hlavačkovcov výborne reprezentovali na turnaji v Litve

Michal Zátorský sa zaradil medzi svetovú juniorskú špičku


Počas 4 dní od 15. do 18. 3. prebiehal v litovskom Vilniuse jeden z najkvalitnejších mládežníckych (do 18 rokov) medzinárodných turnajov v boxe - DANAS POZNIAKAS MEMORIAL. Zúčastnilo sa ho 19 štátov, medzi ktorými nechýbali také veľmoci svetového boxu ako Rusko, Ukrajina, Francúzsko, Kazachstan, Azerbajdžan, Nemecko, Bielorusko, či domáca Litva. Slovenskú republiku reprezentovalo kvarteto zverencov trénerov Tibora a Pavla Hlavačku. Veľkým úspechom bol už len ten fakt, že všetci štyria dokázali zvíťaziť v aspoň v jednom zápase, čo sa Slovensku na podujatí takéhoto rangu nepodarilo už niekoľko rokov.

 

Tomáš Zold (69kg) sa v prvom zápase stretol s boxerom Azerbajdžanu a podal veľmi dobrý výkon, keď zvíťazil 21:9 na body. V boji o medailu ale nestačil na reprezentanta domácej Litvy a prehral 9:14 nb.

Jozef Sirotek (75kg) štartoval na svojom prvom veľkom medzinárodnom podujatí a potvrdil stúpajúcu výkonnosť. V úvodnom zápase nedal žiadnu šancu domácemu Litovcovi a zvíťazil 19:7 nb. V boji o medailu boxoval opäť výborne, no proti favorizovanému Kazachstancovi prehral 6:12, hoci tento výsledok označil tréner Tibor Hlavačka za riadne skreslujúci pre skutočné dianie v ringu.

Michal Urban (91kg) mal priaznivé vylosovanie, keď sa voľným losom dostal až do semifinále, kde ho čakal súper z Bieloruska. Toho Michal dokázal poraziť 18:14 nb a postúpil tak do finále. Tam po bojovnom výkone napokon podľahol Rusovi 5:15 a získal tak striebornú medailu.

Michal Zátorský (56kg) spravil na tomto turnaji úžasný výsledok. Už minulý rok v Litve získal striebornú medailu, no odvtedy v tréningovom procese spravil znova veľký kus práce a dokázal sa presadiť už aj medzi seniormi, keď v Debrecíne na veľmi silnom podujatí vybojoval striebro. Do Litvy tak odchádzal s najvyššími ambíciami a to i napriek tomu, že organizátori kvôli veľmi vysokej účasti museli program turnaja zmeniť až na 4 súťažné dni. Nášho boxera ale v ceste za vytúženým zlatom nedokázalo nič zastaviť. V prvom zápase deklasoval súpera z Poľska 16:7, v boji o medailu si poradil s vysokým Francúzom čiernej pleti 10:3, v semifinále zdolal nemeckého boxera presvedčivo 15:6 a vo finále proti výbornému Švédovi Omaraovi Abdulovi strhol víťazstvo na svoju stranu v záverečnom kole na konečný výsledok 11:9. Svojími výkonmi sa jednoznačne zaradil medzi svetovú juniorskú špičku a dokázal vyrovnať rekord svojho trénera Pavla Hlavačku, ktorý bol doposiaľ jediným slovenským boxerom v ére samostatnosti, ktorý vyradil na nejakom svetovom podujatí štyroch súperov. Bolo to na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2000, kde pre Slovensko vybojoval striebornú medailu. Veríme, že aj Michalovi bude priať šťastie a pre Slovensko získa cenný kov aj z MS, či ME. Juniorské MS ho v tomto roku čakajú v thajskom Bangkoku.

Na fotke Michal Zátorský s trénerom Tiborom Hlavačkom

pocik lapy

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my