• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

nedeľa, 26. február 2012, 18:52 Napísal: Admin Prečítané: 4808x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

V nedeľu 26.2. hostili boxeri BC Stavbár Nitra v 5.kole českej 1.ligy minuloročného víťaza tejto súťaže – družstvo BC Jihomoravský región. Domáci boxeri, ktorí sú jediným slovenským zástupcom v českých súťažiach doposiaľ neprehrali a nebolo tomu inak ani v tomto zápase. Hostia síce začali úspešne, keď talentovaný Jakub Vávra (56kg) vybodoval nášho Romana Tatarku, no potom už dokázali ukradnúť Nitre body len vo váhe do 91kg, kde v tesnom zápase 2:1 na body zvíťazil Vasil Dučár nad ešte len 17-ročným Michalom Urbanom. Suverenitu domácich pästiarov naštartoval vo váhe do 60kg Dávid Zold, ktorý proti Pavlovi Mozgovi doslova exceloval (3:0 n.b.). V 64-ke body bez problémov získal Patrik Rajcsányi, ktorý triumfoval nad Bohumilom Kočkom (3:0 n.b.) a vo váhe do 69kg mladší z bratov Zoldovcov – Tomáš prevalcoval v kvalitnom zápase Vladimíra Lengála (3:0 n.b.). Vo váhe do 75kg si premiéru v ligovej súťaži odbil Andrej Pravda, rovnako ako vo váhe 81kg Martin Hrmo. Obaja mladí zverenci trénerov Hlavačkovcov dôveru oplatili kvalitným výkonom a nad svojimi českými súpermi zvíťazili jasne 3:0 n.b. Víťazstvo Stavbára spečatil v super ťažkej váhe Tomáš Kohout, ktorý boj proti Michalovi Březíkovi ukončil už v 2.kole.

Počas víkendu sa v Nitre konalo aj 1.kolo najvyššej slovenskej dorasteneckej súťaže. Za domácich svoje váhové kategórie vyhrali Michal Zátorský, Tomáš Zold a Jozef Sirotek. Výkonom nesklamal ani mladý Dávid Bochnovič, ktorý vo finále potrápil skúseného reprezentanta Mikuláša Ferdinanda.

Najbližšie nitrianskych boxerov čaká séria zápasov v Českej republike v rámci extraligy i 1.ligy. Doma sa predstavia až 1.4. v súboji proti BC Ostrava (1.liga).

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my