• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

nedeľa, 11. december 2011, 22:03 Napísal: Admin Prečítané: 5015x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Nitrianski boxeri si udržali neporazitľnosť aj v roku 2011

 

dEV nedeľu 11.12. v domácej športovej hale Olympia  ukončili naši boxeri rok 2011 víťazstvom 14:4 v 2.kole českej extraligy nad silným tímom BC Doprava Děčín / Baník Most (spojené dva kluby). V roku 2011 si tak naši pästiari udržali neporaziteľnosť, ktorá sa ťahá už od sezóny 2005 ! 

 Hostia bodovali v prvom a poslednom zápase, keď na úvod poľský reprezentant v službách Děčína Mariusz Burzynski zdolal 3:0 na body Reného Rajka a v poslednom zápase vybodoval Ladislav Pruša domáceho Štefana Slíža 3:0 na body. V ostatných zápasoch si ale suverénne počínali zverenci trénerov Hlavačkovcov.

Vo váhe do 56kg v odvete finále majstrovstiev SR zdolal študent ŠG v Nitre Michal Zátorský skúseného Filipa Baráka boxujúceho za Děčín 3:0 na body. Zátorský bol lepší po všetkých stránkach v 2.kole po tvrdých úderoch poslal súpera aj do počítania.  Bolo to už druhé víťazstvo mladého Zátorského nad týmto účastník ME a MS a tak domáci pästiar potvrdil, že titul majstra SR je v správnych rukách.

 

Vo váhe do 60kg nedal Tomáš Vaňo šancu úradujúcemu majstrovi ČR Patrikovi Veľkému (3:0 n.b.). Tomáš od začiatku diktoval tempo zápasu, pohyblivý súper mu od druhého kola prestal "stíhať" a tak o víťazovi nebolo pochýb.

Krásny box ukázal vo váhe do 64kg ďalší študent ŠG Patrik Rajcsányi, ktorý sa pohral s hosťujúcim Romanom Kleinom a v 2.kole ho poslal k zemi (r.s.c. v 2.kole). Klein sa spočiatku snažil o agresívny útok, no Patrik ho výborným pohybom a presnými údermi eliminoval a veľmi rýchlo ovládol diania v ringu.

Vo váhe do 69kg v bojovnom zápase preboxoval Michal Babiak nádejného Patrika Kleina (3:0 n.b.). V tomto tvrdom zápase Mišo výborne menil štýl boja a vedel sa presadiť direktami i údermi na blízku vzdialenosť. V poslednom kole dokonca poslal súpera tvrdým úderom do počítania.

Váhu 75kg ovládol domáci Tibor Varga, ktorý nemal problém s Josefom Pavlišom (3:0 n.b.). Vysoký súper bol síce nepríjemný, no počas všetkých troch kôl si Tibor ustrážil bodové vedenie. 

Sandro Dirnfeld vo váhe do 81kg proti českému reprezentantovi Stanislavovi Stárekovi od úvodu viedol a v bojovnom závere si vedenie ustrážil (3:0 n.b.). Sandro išiel do zápasu z plnej prípravy na nasledujúcu sezónu a na jeho výkone to bolo vidieť, no napriek tomu nebolo o jeho výhre pochýb.

 Poslednú výhru pre domácich zariadil vo váhe do 91kg tretí študent ŠG v zostave Nitry – Jaroslav Rigo, ktorý tesne 2:1 na body zdolal Martina Horáka.  

„ S výsledkom som spokojný, čakali sme ťažký zápas. Na viacerých našich chalanoch bolo vidieť, že je už záver roka a že majú toho už dosť. Som ale rád, že zabojovali a dotiahli zápas do víťazného konca. V roku 2012 bude dôležité potvrdiť dobré domáce výsledky aj vonku, čo bude v súperovom ringu veľmi ťažké, pretože poznám atmosféru v Děčínem či Prostějove. Každopádne sme ale do českej extraligy vstúpili výborne a máme tak šancu v roku 2012 bojovať o najvyššie priečky." zhodnotil víťazstvo Stavbáru tréner Pavol Hlavačka.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my