• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 05. december 2011, 13:47 Napísal: Admin Prečítané: 4741x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Náš mladý tím opäť víťazil

 

Nitriansky Box Club Stavbár sa vezie v 1.českej lige na víťaznej vlne. Po víťazstvách v Brne nad Jihomoravským regiónom (14:2) a doma nad ostravskou Porubou (16:0) sa v 3.kole predstavili tentoraz v Ostrave proti miestnemu BC Ostrava a zvíťazili vysoko 12:4. Tréneri Tibor a Pavol Hlavačkovci aj naďalej v tejto súťaži dávajú príležitosť predovšetkým mladým boxerom a v Ostrave nastúpili s tímom, ktorý mal vekový priemer 18 rokov, pričom iba traja z ôsmych boxerov sú v seniorskom veku.

 

Ostravskí diváci mohli vidieť 6 veľmi kvalitných a tvrdých zápasov, v dvoch váhových kategóriách (56 a 91kg) vyhrali naši boxeri bez boja, nakoľko Ostrava tieto váhy neobsadila. Roman Formánek a Michal Urban sa tak v ringu nepredstavili.

Prvý zápas tak zaobstarali borci vo váhe do 60kg - domáci Alex Schreiber a náš Roman Tatarka. Roman bol počas celého zápasu aktívnejší, súper nedokázal reagovať na jeho útoky a počas celých troch kôl veľa inkasoval. Tatarka tak suverénne zvíťazil (3:0 na body – to znamená, že všetci traja bodoví rozhodcovia označili za víťaza Tatarku). Vo váhe do 64kg náš klub reprezentoval Dávid Zold, ktorý väčšinou štartuje o váhu nižšie. Jeho súperom bol talentovaný juniorský reprezentant ČR Roman Bulavka a obaja spravili pre divákov nádherný zápas. Prvé kolo mierne patrili rýchlemu Bulavkovi, no v 2.kole už prevzal kontrolu nad zápasom Dávid Zold a začal dominovať. V poslednom kole Dávid prepol na najvyššie obrátky a to už jeho mladý súper nedokázal kondične ustáť. Dávid triafal presne na spodok aj na hlavu a súpera poslal do počítania. Ten nakoniec s vypätím všetkých síl doboxoval do konca, no o víťazovi nebolo pochýb – 3:0 na body Dávid Zold. To naši boxeri viedli už 6:0 a do ringu vo váhe do 69kg prišiel najlepší domáci boxer – Jakub Bambuch a náš Miroslav Čepko. Obaja sa postarali o najlepší zápas večera, ktorému nechýbala technika, rýchlosť, tvrdosť a bojovnosť. Prvé kolo mierne vyhral domáci boxer, no od polovice druhého kola sa začal výraznejšie presadzovať Miro Čepko, keď súper nestíhal reagovať na jeho kombinácie troch úderov. Posledné kolo bolo bojovné a dlho vyrovnané, no posledná minúta jednoznačne patrila nášmu boxerovi, ktorý začal domáceho Bambucha predchádzať rýchlymi útokmi a zbierať čisté body. Bodoví rozhodcovia v pomere 2:1 však označili za víťaza Bambucha a tak sa Ostrava tešila z prvého víťazstva. „Pre mňa bol víťazom Čepko, rozhodne nabodoval viac čistých úderov ako jeho súper. Výhra pre Bambucha prekvapila aj viacerých domácich, no ja som to tak trochu čakal, pretože tak to býva, keď vysoko vyhráva hosťujúci tím a do ringu príde najlepší domáci boxer od ktorého sa nečaká nič iné ako víťazstvo. Obaja spravili výborný zápas a nemalo význam proti tomuto verdiktu protestovať, pretože to bolo opticky dosť vyrovnané, presnejší bol náš boxer, no Bambuch taktiež boxoval výborne. Mrzí ma len, že na to doplatil druhý krát ten istý náš boxer – Miro Čepko, ktorému takto zobrali jasný zápas aj v Brne, kde sme tiež už vyhrávali 6:0 a tak na jeho úkor bolo doslova darované víťazstvo domácim. Tentoraz to bol ale vyrovnanejší zápas a také často víťazia domáci, hoci o pár úderov bol lepší hosťujúci boxer.“ opísal najkvalitnejší súboj tréner Pavol Hlavačka. Vo váhe do 75kg Jozef Sirotek dominoval nad Odřejom Kubaníkom, bol aktívnejší a presnejší. Napriek tomu vyhral na body „len“ 2:1. „To že jeden rozhodca videl ako víťaza domáceho ma prekvapilo viac ako víťazstvo Bambucha v 69-ke, pretože toto bol jasný zápas pre Siroteka, súper bol aj počítaný a Dodo mal počas všetkých kôl navrch.“ komentoval víťazstvo Pavol Hlavačka. Vo váhe do 81kg opäť výhra 2:1 na body v prospech nášho Adama Gubáňa proti Jánovi Mužíkovi. Mladý Gubáň preukázal veľkú bojovnosť a tvrdého súpera jasne preboxoval hlavne v 2.kole, ktoré mu zabezpečilo bodové víťazstvo, nakoľko v 1. a 3. kole bol zápas pomerne vyrovnaný. V úvodnom kolo bol dokonca Adam počítaný po jednom tvrdom údere, no o to cennejšie je jeho víťazstvo, ktoré získal vďaka obrovskej bojovnosti. V poslednom zápase večera sa zrodilo druhé víťazstvo Ostravy, keď Jiří Hranek 2:1 zdolal Jaroslava Riga. „Bol to vyrovnaný zápas, na Jarovi sa prejavila dlhšia pauza a tréningový výpadok. V poslednom kolo mohol súpera dokončiť pred limitom, no chýbali mu k tomu sily. Súper tak doboxoval a vyhral, pretože v prvých dvoch kolách spravil viac bodov. Celkovo som ale s vystúpením našich boxerov v Ostrave veľmi spokojný, myslím si, že diváci videli kvalitný box. Za Ostravu som kedysi boxoval a cítil som sa tu veľmi dobre, stretol som veľa známych. Za náš klub chcem domácim poďakovať za priateľské privítania a bezproblémovú organizáciu zápasu“ , skonštatoval na záver Pavol Hlavačka.

Všetkých priaznivcov boxu pozývame na nedeľu 11.12. do športovej haly Olympia o 10,00 hod. doobeda na posledný zápas Nitry v tomto kalendárnom roku. V 2.kole najvyššej extraligovej súťaže budú naši boxeri boxovať proti veľmi silnému klubu BC Doprava Děčín. Vstup je voľný.

 

váha BC OSTRAVA

body pre družstvo

4:12

BCS NITRA výsledok
56kg  - 0:2 Formánek bez boja
60kg Schreiber 0:2 Tatarka  0:3 n.b.
64kg Bulavka 0:2 D.Zold 0:3 n.b.
69kg Bambuch 2:0 Čepko 2:1 n.b.
75kg Kubaník 0:2 Sirotek 1:2 n.b.
81kg Mužík 0:2 Gubáň 1:2 n.b.
91kg - 0:2 Urban bez boja
+91kg Hranec 2:0 Rigo 2:1 n.b.

 

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my