pondelok, 05. december 2011, 13:20 Napísal: Admin Prečítané: 5082x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Nitrianski boxeri obhájili titul majstrov SR v doraste i u mužov !

Počas uplynulého víkendu v Novom Meste n/V vyvrcholila 6.kolom Slovenská liga boxu - sezóna 2011. Naši boxeri triumfovali v kategóriách mladšieho dorastu, staršieho dorastu i mužov!

V kategóriách dorastu náš klub spolupracuje s ŠKP Bratislava, ktoré má tréningové stredisko v Nitre a tak naši boxeri štartujú v tejto súťaži pod hlavičkou ŠKP. V mladšom doraste sa o titul pobilo 18 slovenských tímov. 1.miesto a titul majstrov SR si vybojovali zverenci trénerov Hlavačkovcov (ŠKP) pred druhým OBKT Tomašíkovo a tretím Novým Mestom n/V. O titul sa zaslúžili boxeri:

Juraj Babiak, Róbert Rácz, Jozef Sajtler, Michal Urban, Fábius Šipoš, Daniel Milkov, Ľubomír Vnuk, Dávid Bochnovič, Michal Hubál.

V staršom doraste bojovalo o titul 17 tímov a aj tu sa zo suverénneho víťazstva tešili naši boxeri. 2.miesto obsadili boxeri KO BC Galanta a 3.miesto MŠK Vranov n/T. O titul sa zaslúžili:

Roman Formánek, Michal Zátorský, Tomáš Zold, Patrik Rajcsányi, Jozef Sirotek, Andrej Pravda, Adam Gubáň, Denis Gapčo, Andrej Rácz, Jaroslav Rigo a Martin Hrmo.

V súťaži mužov suverénne prvenstvo obhájil BC Stavbár Nitra. Na 2.mieste skončilo spoločenstvo Slovenské Nové Mesto, ktoré združovalo tri kluby - BC Galanta, BC Dubnica a Slov.N.Mesto. 3.miesto vybojovali boxeri KO BC Galanta. V lige štartovalo 7 tímov.

Tím mužov BCS Nitra štartuje aj v českej Extralige a 1.lige, no tieto súťaže pokračujú v roku 2012, nakoľko sa boxuje systémom jeseň-jar. Najbližšie sa naši boxeri predstavia doma 11.12. (nedeľa) o 10,00 hod. v ŠH Olympia proti BC Doprava Děčín. Ide o 2.kolo Extraligy.