pondelok, 28. november 2011, 14:07 Napísal: Admin Prečítané: 5613x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Dve zlaté medaile pre našich boxerov na MT mládeže v Prahe + FOTO

Počas troch dní od 25. do 27. 11. sa v Prahe konal tradičný medzinárodný turnaj mládeže - Memoriál Júliusa Tormu. Išlo o jubilejný 20.ročník a tak bol tento tradične 2-dňový turnaj rozšírený na 3-dňový. O to väčšiu cenu má zisk dvoch zlatých medailí nitrianskych boxerov - Michala Zátorského a Patrika Rajcsányiho, keď obaja vyhrali tri zápasy. Slovensko reprezentovali na tomto turnaji pod vedením trénera Tibora Hlavačku 6 boxeri, všetci z BCS Nitra - Michal Zátorský 56kg, Roman Formánek 60kg, Patrik Rajcsányi 64kg, Tomáš Zold 69kg, Jozef Sirotek 75kg a Adam Gubáň 81kg.

Michal Zátorský v ceste za zlatou medailou zdolal prvom zápase Čecha Františka Kovářa v 2.kole r.s.c. V semifinále mal najväčšieho favorita svojej váhovej kategórie - domáceho Patrika Velkého, ktorý patrí v ČR k najlepším boxerom, je to majster ČR mužov, účastník ME a MS juniorov (kde vyhral 2 zápasy), účastník niekoľkých medzinárodných seniorských turnajov, víťaz GP Slovakia, kde zdolal troch slovenských boxerov (R.Tatarku, D.Zolda i F.Baráka). Vo veľmi peknom semifinálovom zápase v Prahe ale zvíťazil náš boxer 12:10 na body. Vo finále čakal Michala ďalší kvalitný boxer Erik Aloyan - český boxer arménskeho pôvodu. Michal zvíťazil 19:17 na body stal sa tak zaslúženým víťazom tohto kvalitného turnaja.

Roman Formánek postúpil voľným losom do semifinále a tam podľahol domácemu Pavlovi Polakovičovi 9:15 na body.

Patrik Rajcsányi rovnako ako Zátorský vyhral tri zápasy. V úvodný deň zdolal Maďara Buraia 15:4 n.b. V semifinále ho čakal kvalitný poľský reprezentant Perczynsky, ktorého zdolal 16:6 n.b. Skvelú formu si zverenec trénerov Hlavačkovcov udržal aj vo finále, kde zdolal Rakúšana ruského pôvodu Ruslana Zakaryeva 14-8 na body. Získal tak druhú zlatú medailu našej výpravy.

Tomáš Zold vyhral prvý zápas nad kvalitným Rakúšanom Chastikom 14:9 n.b. V semifinále podľahol domácemu Patrikovi Balogovi 11-19 n.b. Vybojoval tak bronzovú medailu.

Jozef Sirotek postúpil losom do semifinále, no tam podľahol domácemu Dominikovi Kucskovi 13-16 n.b.

Adam Gubáň mal voľný los do semifinále a tam dostal kvalitného súpera - úradujúceho majstra ČR mužov - Daniela Táborského. V dobrom zápase nakoniec prehral 10-17 n.b.