• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

piatok, 25. november 2011, 12:04 Napísal: Administrator Prečítané: 10417x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

PRIEREZ HISTÓRIOU NITRIANSKEHO BOXU AŽ PO SÚČASNOSŤ

 

História pästiarstva na Slovensku sa začína práve v Nitre. So začiatkami boxu na Slovensku sa spomína bratská dvojica – Vojtech (nar.1893) a Herman (1896) Cirolníkovci – rodáci z Nitry. Už pred prvou svetovou vojnou a bezprostredne po nej sa pestoval box v Nitre. V publikácii Nitrianska zlatá kniha vydanej v roku 1940 sa píše: „ bratia Cirolníkovci žili pre box.“ Starší Vojtech v roku 1913 zvíťazil na majstrovstvách Európy v poloťažkej váhe. Vo vojne sa dostal do ruského zajatia a dva roky bol na Sibíri. V roku 1916 ušiel a vrátil sa domov. Boxoval ďalej a dosiahol ešte množstvo dôležitých víťazstiev. Bol jedným z najlepších boxerov strednej váhy v Európe. Zomrel v Nitre. Mladší Herman bol jeho žiakom. Začiatky pästiarstva v Nitre po druhej svetovej vojne možno umiestniť do rozhrania rokov 1950 až 1953. Zásluha na jeho zrode sa pripisuje Jozefovi Smatanovi a Miroslavovi Kočišovi. Ako prvý predseda oddielu boxu v Nitre vystupoval pán Riška. Veľmi významnú pomoc v začiatkoch poskytoval obdivovateľ ťažkej atletiky (zápasenie, box, vzpieranie) pán Bocko. Okrem Smatanu a Kočiša sa postupne do hnutia zaangažovali tréneri Veselý a Bubla. Káder vtedajšieho nitrianskeho družstva tvorili mená ako Stredák, Jankovič, Smatana, Križan, Kňažický, Megyhás, Vyberal, či posily z Tlmáč : Suja, Rogovský a Čenger. Boxeri Stredák, Menyhás a Jankovič dosahovali uprostred päťdesiatich rokov úroveň slovenskej elity. Od polovice päťdesiatych rokov sa začalo budovať aj družstvo dorastencov, medzi ktorými bol aj Pavol Kovalinka, neskoršie veľmi významná osobnosť boxu nielen v Nitre. Vtedy dosahoval box na západnom Slovensku veľmi dobrú úroveň. V druhej polovici päťdesiatych rokov sa medzi popredných Slovenských pretekárov prebojovali Kovalinka, Kočica a Vachal. Všetci traja úspešne reprezentovali Slovensko. V roku 1957 dosiahol pekný úspech vo váhe do 60 kg Jozef Kňažický, ktorý získal titul majstra ČSR a bol vyhlásený za najtechnickejšieho boxera majstrovstiev. Koncom päťdesiatych rokov dosahuje viacero perspektívnych juniorov seniorský vek. Niektorí rukujú, iní odchádzajú do druhých miest, kde mali výkonnostne vyspelejšie celky seniorov. V tomto období v Nitre seniorské družstvo nepôsobilo. P.Kovalinka boxoval za Spartak Dubnica, ale stále ho lákala práca trénera. Po absolvovaní trénerského kurzu začal pôsobiť v Nitre ako tréner. Pästiarsky oddiel v Nitre bol v tom období na chvoste záujmov funkcionárov TJ Slovan, pretože tí mali plné hlavy starosti s futbalistami, ktorí v tom období bojovali o postup do prvej celoštátnej ligy. A tak boxerský oddiel zmenil TJ – z TJ Slovan odišiel a dostal sa pod starostlivosť TJ Lokomotíva Nitra. A tak sa tréner Pavol Kovalinka pustil s chuťou do roboty. V oddiele jeho zásluhou nastupuje nová mládežnícka kategória borcov, v radoch ktorej pôsobili bratia Marenčákovci, Záhorec, Hladký, Učník, Spišiak a ďalší. V roku 1966 pristupuje k nim ďalšia generačná vlna, v ktorej pôsobil Čubaňák, Lacko, Snop, Hečko, Skott, Mirda, Záhorský, bratia Bačíkovci a Kôňovci, Veselka, Hečko a ďalší. V tomto roku sa z predchádzajúcej generácia vykryštalizoval silný celok, ktorý sa spolu s borcami z Komárna prebojoval do slovenského finále družstiev. V sezóne 1968/69 dosiahol nitriansky box veľmi pekný úspech, keď družstvo pod vedením P.Kovalinku vybojovalo prvú celoštátnu ligu. Aj vtedy – tak ako po celú svoju históriu až po súčasnosť bojoval oddiel boxu s finančnými problémami. V roku 1969 prestupuje klub za vidinou lepších podmienok z TJ Lokomotíva do TJ Kovoplast Nitra. Majstrami Slovenska sa v tomto roku stali Gábriš, Hladký, Rakovský, Mik, Záhorec a Nyarhidy. V priebehu sedemdesiatich rokov vrcholí v Nitre seniorský box – Nitra získava titul majstra Slovenska. V tom období získava František Spišiak titul majstra ČSSR v súťaži jednotlivcov. Prvoligové zápasy našich pästiarov boli v tom čase veľmi populárne. Na majstrovstvách SR v roku 1973 získavajú nitrianski dorastenci 4 prvenstvá: Čubanňák, Lacko, Skott a Bačík. Do kádra reprezentantov ČSSR boli zaradení Čubaňák, Lacko, Hečko, Bačík a Skott. V rokoch 1972 – 1976 pracoval tréner Kovalinka ako juniorský reprezentačný tréner ČSSR. Medzi funkcionárov vtedajšieho TJ Kovoplast patril aj MUDr. Cirok , ktorý poskytol oddielu výnimočnú pomoc nielen po zdravotníckej stránke. Stred sedemdesiatych rokov formoval druhú výnimočnú osobnosť nitrianskeho boxu – Tibora Hlavačku. Už v tom období ako 21-ročný aktívny pretekár sa začína zaujímať aj o trénerskú činnosť. Najprv ako asistent trénera P.Kovalinku. Box bol a ešte stále je jeho srdcovou záležitosťou. Osobitný vplyv na rast jeho trénerského potenciálu mal MUDr. Cirok. T.Hlavačka mal na starosť v Nitre dorastenecké družstvo. Jeho prvé trénerské kroky boli celkom úspešné, pretože sa jeho družstvo koncom sedemdesiatych rokov umiestňovalo v dorasteneckej lige na popredných priečkach tabuľky. Z toho družstva neskôr vyrástli výkonnostne zdatní borci, medzi ktorými bol aj Anton Bagin, Juraj Šutka a Ladislav Lukáč – neskorší členovia výboru BCS Nitra. Viacerí borci boli vtedy zaradení do vrcholového strediska boxu v Ústí nad Labem. Na prelome 70.a 80.rokov sa však situácia v nitrianskom boxe skomplikovala. S činnosťou skončil tréner Kovalinka a jeho post nemal adekvátnu náhradu. Hlavačka po skončení VŠ nastúpil na vojenčinu. Po ročnom vojenčení v Martine odolal ponuke usadiť sa v tomto meste ako tréner a vrátil sa do Nitry. No tu našiel iba akúsi ruinu toho, čo tu ešte pred nedávnom bolo. Hlavačka preto skončil s aktívnou kariérou a plne sa začal venovať trénerskej práci. Ako inak, bolo treba začať s mládežou. V TJ Elitex Nitra boli v tom čase pomerne dobré tréningové podmienky. Aj záujem mládeže o box bol evidentný. Postupne sa družstvo začalo presadzovať najmä vďaka jednotlivcom, ktorí začali dosahovať medailové umiestnenia na majstrovstvách Slovenska – Lešš, Kaufman, Bagin, Klučka, Cirok, Lukáč, Bacskor (neskoršie asistent trénera T.Hlavačku), či bratia Lakatošovci. Výkony nitrianskeho mládežníckeho boxu nakoniec vydobyli pre trénera Hlavačku post trénera juniorskej reprezentácie ČSSR – od roku 1985. Do roku 1993 dosiahlo družstvo juniorov 7x titul majstra Slovenska a 4x titul majstra ČSSR a ČSFR !!! Z jednotlivcov najlepšie výsledky európskeho rangu dosahovali Š.Cirok, A.Bagin, R.Biháry, M.Klučka, Kaufman, Hôrka a v neposlednom rade Dušan Deglovič. Od roku 1993 sa začína písať novodobá história boxu v Nitre, keď oddiel začala zastrešovať TJ Stavbár Nitra, ktorá poskytla oddielu výborné podmienky pre tréningy a zápasy v ŠH Olympia, v ktorej náš oddiel pôsobí aj v súčasnosti. Od prijatia do TJ Stavbár sa boxerský oddiel v Nitre volá Box Club Stavbár Nitra. Naši borci opäť začínajú dominovať na slovenskej boxerskej scéne a výrazné úspechy dosahujú aj v medzinárodnom ringu. Od vzniku samostatnej SR sa stáva Ing. Tibor Hlavačka reprezentačným trénerom SR vo všetkých kategóriách. Po roku 1995 sa rozdelili tréneri pre jednotlivé kategórie a T.Hlavačka ostáva trénerom juniorov a kadetov. Rok čo rok sú v jeho výbere aj borci z Nitry. Hlavačka viedol seniorov SR v prvom reprezentačnom zápase po vzniku samostatnej SR. Dňa 28.februára 1993 nastúpilo Slovensko v Bratislave proti Fínsku. Naši v tomto zápase vyhrali 14:10 a pričinili sa o to aj odchovanci trénera Hlavačku: Biháry, Cirok a Červenka. Víťazstvo bolo o to cennejšie, že sa zrodilo bez boxerov slovenskej národnosti štartujúcich za české kluby. Zápasu sa vtedy prizeralo viacero členov vlády SR a parlamentu a právom ho možno označiť za prelomový v prístupe k reprezentácii našej vlasti v boxe. Od roku 1995 nemal BC Stavbár Nitra predsedu oddielu. Tento post naposledy zastával Štefan Husár. Od jeho odchodu chýbala výrazná osobnosť, ktorá by tento post zastávala s dávkou obetavosti. Preto dlhý čas ležala existencia klubu len na pleciach Ing. Tibora Hlavačka s výpomocou Petra Bacskora. Svojou prácou výrazne pomohol však klubu ďalší bývalý boxer – Ing. Milan Rác, ktorý dlhší čas zastával funkciu tajomníka klubu. Už dlhé roky podáva nášmu oddielu pomocnú ruku doktorka MUDr. Silvia Bytelová, ktorej môžeme za jej lekársku výpomoc len poďakovať! Neskôr sa však situácia klubu stabilizovala a to hlavne vďaka zriadeniu výboru, ktorého členmi sú okrem vyššie uvedených mien aj ďalší bývalí boxeri: Šutka, Bagin, Lukáč, Waldner, masér Jakubička, či Pavel Prostredný. Od roku 1993 sa Nitrania pravidelne umiestňujú na prvých priečkach majstrovstiev Slovenska a získavajú vzácne medzinárodné skúsenosti a taktiež aj úspechy. Po silnej generácii, ktorú tvoril napríklad Štefan Cirok (5.miesto na MS mužov), či Dušan Deglovič (5.miesto na ME juniorov) prichádza ďalšia generácia talentovaných mladíkov. V roku 1990 získal Jozef Horka bronz na ME juniorov. V roku 1992 získava na ME kadetov (do 16 rokov) Martin Červenka zlatú medailu! Červenka sa stal aj najúspešnejším juniorským športovcom v okrese Nitra. V rokoch 1993 a 1994 sa v reprezentácii začínajú presadzovať boxeri Martin Červenka, Erik Brunai, Jaroslav Bytel, či Vlado Belka. Na Slovensku patrili k špičke a získavali aj individuálne ocenenia, ako cena pre najbojovnejšieho boxera v prípade Brunaia, či pre najtechnickejšieho v prípade Červenku a Bytela. V roku 1994 Nitra získava ďalší titul juniorského majstra SR družstiev. S juniorským vekom sa vtedy pred domácim publikom lúčil Brunai s Červenkom, ale začínajú sa ukazovať ďalšie talenty – Anton Hudec, Miroslav Liko, či Oliver Molnár. Zároveň sa v roku 1994 konali aj vôbec prvé majstrovstvá Slovenska žiakov a Nitra opäť bodovala. Zlatú medailu si vybojoval syn trénera Hlavačku – Pavol a František Vaňo. Ďalšie roky sú pre Nitru taktiež úspešné, veď Oliver Molnár sa umiestnil na 5.mieste na ME juniorov v Anglicku a v seniorskej reprezentácii bodujú Červenka s Brunaiom. V Nitre však stále nebolo pre finančné dôvody seniorské mužstvo a tak borci ako Červenka, Brunai, Hudec, či Matejka musia hosťovať v iných kluboch. Aj mimoriadne úspešný kickboxer Patrik Matejka sa v tom období začína venovať klasickému boxu a na Slovensku v superťažkej váhe nenachádza konkurenta. Spolu s ním prichádza do klubu aj ďalší kickboxer Igor Benedikovič, ktorý začína s boxom už ako senior a za krátku dobu sa vypracuje pod vedením trénerov Hlavačku a Bacskora na reprezentanta SR a v rokoch 1998, 1999 a 2000 získava titul majstra SR mužov! Medzi popredných seniorov patril okrem Benedikoviča aj Matejka, Hudec a Oliver Molnár, ktorí získavajú zlaté medaile na M – SR mužov. V tom období sa medzi kadetmi začína presadzovať ďalšia silná generácia: Pavol Hlavačka, Ondrej Molnár a Dušan Konc. V roku 1998 sa P.Hlavačka a On.Molnár zúčastňujú na majstrovstvách Európy v Lotyšsku. Hlavačka získava 5.miesto a Ondrej Molnár bronzovú medailu. Obaja pod vedením reprezentačného trénera juniorov a kadetov – Tibora Hlavačku. Od tohto úspechu nosí hlavačkov reprezentačný výber každý rok medailu z ME, alebo MS. V roku 1999 opäť zásluhou Ondreja Molnára, ktorý obhajuje bronz na ME kadetov v Baku. Pavol Hlavačka získava v tomto roku ďalšie 5.miesto, ale tentoraz už u juniorov na ME v Chorvátsku. V roku 2000 sa konajú majstrovstvá sveta juniorov v Budapešti. Zranený Ondrej Molnár sa ich nemohol zúčastniť a tak Nitru vo výbere SR reprezentovala dvojica Pavol Hlavačka a Dušan Konc. Konc v bojovnom zápase podľahol výbornému reprezentantovi Uzbekistanu, ale o prekvapenie sa postaral Pavol Hlavačka. Po úvodnom víťazstve nad reprezentantom Turecka zdolal aj boxera USA a v boji o medailu borca z Kirgistanu. V semifinále prešiel cez majstra Ázie z Indie a zastavil ho až vo finále Azerbajdžanec Adzalov, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho boxera celých MS. Pavol Hlavačka tak získal striebornú medailu na MS juniorov. Rok 2001 je po dlhej dobe bez medaile. Ondrej Molnár obsadil na ME juniorov 7.miesto a Gabriel Darnady 6.miesto. V tomto období však Nitrania stále potvrdzujú svoju suverenitu na slovenskej scéne. V roku 2000 získava svoj tretí seniorský titul Benedikovič a Matejka už štvrtý, titul medzi mužmi má aj Oliver Molnár a Anton Hudec. Všetci patria k reprezentantom SR. Medzi juniormi okrem P.Hlavačku a On.Molnára získavajú zlato aj ďalší borci – Čapkovič, Konc, Blaško, R.Martinec a Darnady. Nitranom neunikajú opäť ani ceny pre najbojovnejšieho boxera (Ol.Molnár, On.Molnár), či najtechnickejšieho (P.Hlavačka, On.Molnár, Bali). Vyvrcholením skvelého roku 2000 bolo vyhlásenie najúspešnejších športovcov okresu Nitra, kde medzi seniormi víťazí Patrik Matejka a medzi juniormi Pavol Hlavačka. Rok 2001 ukazuje ďalšie talenty z Nitry, keď medzi žiakmi víťazí Torschoev a Valent (najtechnickejší boxer M-SR žiakov). Medzi juniormi sa objavujú tiež dobrí borci, napríklad Ivan Čiffáry a Gabo Darnady, ktorí získavajú na M-SR juniorov zlato a reprezentujú aj SR. Na M-SR 2001 mužov chýbal už Benedikovič a Matejka, ale zlato Nitre aj tak neuniklo. Postarala sa o to mlaď – vekom ešte junior Darnady získal zlato v superťažkej váhe a plnohodnotne nahradil Matejku. Pavol Hlavačka získal premierový titul medzi mužmi, ale už ôsmy celkovo. Družstvo juniorov získava už desiaty titul majstra SR! Bilancia Nitry sa teda opäť prikrášlila na 10 titulov majstra SR a 4 ČSFR (resp.ČSSR). Obdobie rokov 2000 – 2006 je obdobím znovuzrodenia seniorského mužstva pod Zoborom. To sa po dlhých rokoch podarilo obnoviť a v sezóne 2000/2001 prihlásiť do česko-slovenskej ligy, v ktorej okrem Nitry štartovalo ešte Komárno, Vítkovice, Děčín a Moravská Třebová. Nitra disponovala najmladším kádrom a o titul prišla až v poslednom zápase na pôde Komárna. V ďalšej sezóne už Nitrania získavajú cenné skúsenosti v neoficiálnej európskej lige, kde si úspešne merajú sily s družstvami z Prahy, Budapešti, Havířova, Plzne, rakúskeho Welsu, či Salzburgu. Hlavne domáce zápasy s Budapešťou a Prahou pritiahli do športovej haly množstvo divákov, ktorí mohli sledovať víťazstvo Stavbáru. Mladé nitrianske mužstvo sa teda stabilizovalo a v sezóne 2003/2004 si už mohlo merať sily v slovenskej Extralige s nabitými a skúsenými celkami Dubnice, Komárna ako aj s ambicióznym Vranovom n/T. Nitra skončila tretia, no mladí boxeri získali potrebné skúsenosti z ligy a výkonnostne sa začali rovnať skúsenejším súperom. V novej sezóne 2005/2006 sa Nitra posilnila o skúseného Tibora Vargu a nádejného „superťažkého“ Štefana Slíža z Galanty. Okrem nich tvorili kostru mužstva Rudolf Biháry-Trajkov (najstarší borec ligy, po sezóne ukončil bohatú kariéru) Josef Duraj (posila z ČR), Michal Kincel, Pavol Hlavačka, Branislav Chudý, Jaroslav Vašík, Daniel Tauš, či mladý junior Tomáš Vaňo, ktorého otec Dušan sa stal významným funkcionárom klubu a neskôr i členom VV SABA. Táto výborná partia chlapcov ťahala za jeden povraz a po prekvapivom víťazstve v poslednom kole na pôde favorizovaného Komárna sa stal Box Club Stavbár Nitra víťazom Extraligy a tak aj MAJSTROM SR družstiev! Z pohľadu jednotlivcov patria nitrianski borci aj v období rokov 2001 – 2006 k najlepším na Slovensku a viacerí úspešne reprezentovali Slovensko aj v zahraničí. K úspešným mládežníckym reprezentantom patrili mená ako Kincel, Velič, Čiffáry, Illéš, Turba, neskôr pribudol Torschoev, Kočica, Barantal, T.Vaňo, či Babiak. Do Nitry putuje každým rokom niekoľko zlatých medailí z dorasteneckých M-SR, ako aj cenných kovov z medzinárodných turnajov. V roku 2003 získava družstvo juniorov už 13-titul v 1.slovenskej dorasteneckej lige! Náročnejšie je presadiť sa v seniorskom ringu, kde na medzinárodnej scéne panuje stále sa rozrastajúca sila diplomacie niektorých krajín. V roku 2004 sa koná olympijská kvalifikácia do Atén a právo nominovať sa majú len 8 boxeri v každej váhovej kategórii z Európy. V tejto tvrdej konkurencii najlepšie zo Slovenska obstál Pavol Hlavačka, ktorý sa na dvoch kvalifikačných turnajoch dostal až do štvrťfinále, no postup na OH mu tesne ušiel. Z viacerých svetových turnajoch však priniesol pre SR cenný kov. Na Slovensku však v tomto období seniorský box upadá, Nitrania však nespia na vavrínoch a získavajú cenné kovy aj z M-SR mužov jednotlivcov. Jeden z najúspešnejších borcov Nitry v histórii Ondrej Molnár získava v roku 2002 svoj premiérový titul medzi seniormi ako aj cenu najbojovnejšieho boxera M-SR. Bohužiaľ, pre zdravotné problémy s ramenom musel predčasne ukončiť kariéru. Spolu s ním v roku 2002 získal zlato na M-SR mužov aj Erik Valent, Pavol Hlavačka však pre zdravotné problémy neštartoval. Do ringu sa vrátil až po polročnej vynútenej pauze a to hneď na premiérové M-SR kategórie do 21 rokov (rok 2003), kde okrem neho získava titul aj Dušan Bajnák. Táto veková kategória však ďalej nenašla svoje pevné miesto v športovom kalendári a zanikla. Na seniorských M-SR 2003, 2004 a 2005 získava zlato pre Nitru „len“ Pavol Hlavačka, no v roku 2006 nastáva obrat k lepšiemu. Nitriansky tréner Ing. Tibor Hlavačka sa stáva reprezentačným trénerom seniorov a jeho borci získavajú na M-SR mužov 5 titulov! Postaral sa o to mladý Tomáš Vaňo, Michal Kincel, Pavol Hlavačka (získal tretí krát po sebe cenu najtechnickejšieho boxera M-SR seniorov), Tibor Varga a Štefan Slíž. V súčasnosti si nitriansky klub vybudoval suverénne postavenie na slovenskej boxerskej scéne. Najväčšie penzum práce stále leží na pleciach Tibora Hlavačku, no výraznú pomoc poskytuje aj prezident klubu Dušan Vaňo, či činovníci Ladislav Lukáč, Peter Bacskor, či Michal Babiak st.. Výrazná zmena nastala na konci roku 2009, keď jeden z najúspešnejších reprezentantov SR v histórii – Pavol Hlavačka ukončil aktívnu kariéru svojim 16-titulom Majstra SR a presedlal na trénerskú dráhu, ktorej sa venoval už aj posledné roky počas aktívnej kariéry. Od reprezentácie si však dlho neoddýchol, keďže bol zvolený za reprezentačného trénera SR. Významným faktom v novodobej histórii nášho klubu je aj úzka spolupráca s klubom ŠKP Bratislava, ktorý podporuje najúspešnejších boxerov SR a keďže tí sú v súčasnosti v Nitre, tak vyhradil svoje stredisko do Nitry, šéftrénerom ŠKP sa stal Tibor Hlavačka a naši borci v juniorských kategóriách taktiež vystupujú pod hlavičkou ŠKP. Takto sa náš klub v posledných dvoch sezónach 2010 – 2011 stal Majstrom SR aj v kategórii kadetov, aj v kategórii juniorov ! Jednoznačnú dominanciu dokazujú aj muži, ktorí už 6 rokov nenašli premožiteľa a okrem niekoľkých titulov v slovenskej extralige dominujú aj na šampionáte jednotlivcov, kde v roku 2011 získali zverenci trénerov Tibora a Pavla Hlavačku až 7 titulov! Výraznou pomocou pre náš klub je aj spolupráca so športovým gymnáziom v Nitre, kde študuje niekoľko našich boxerov a majú tak vytvorené kvalitné tréningové podmienky. Významná je aj spolupráca s Univerzitou Konštantína Filozofa, kde má náš klub taktiež niekoľko boxerov, ktorí sa tak môžu venovať športu popri štúdiu naplno a na výsledkoch nášho klubu je to v posledných rokoch aj vidieť. Ďalšie informácie o úspechoch a dianí v našom klube nájdete už v článkoch na tejto stránke.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my