• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 14. máj 2012, 13:12 Napísal: Admin Prečítané: 4641x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Posledné kolo českej extraligy:

Nitra v zostave s 5 juniormi zdolala reprezentačné stredisko ČR - SKP Ústí n/L


Boxeri BC Stavbár Nitra v nedeľu 13.5. nastúpili na svoj posledný zápas v českej extralige, kde štartovali ako jediný slovenský zástupca. V domácom ringu privítali mäkku československého boxu - klub SKP Ústí nad Labem, ktorému sa však v tejto sezóne vôbec nedarí, napriek tomu, že jeho dres obliekajú niekoľkí úspešní reprezentanti ČR. Tréneri Stavbára Tibor a Pavol Hlavačkovci postavili veľmi mladú zostavu, keď až 5 z 9 boxerov stále boxuje kategóriu staršieho dorastu. Napriek tomu diváci videli veľmi kvalitný box a víťazstvo našich chlapcov v pomere 12:6.

 

Vo váhe do 54kg si zaslúži absolutórium ešte len 17-ročný Roman Formánek, ktorý dva týždne bojoval so zdravotnými problémami kvôli ktorým takmer vôbec netrénoval a napriek tomu diktoval celý zápas proti hosťujúcemu Agatelianovi tempo a dostal Nitru do vedenia.

Vo váhe do 56kg videli diváci pekný box v podaní nášho Michala Zátorského a Erika Hulieva. V každom kole mal niekoľko presných úderov navrh náš boxer a zvýšil tak stav na 4:0 pre Nitru.

Vo váhe do 60kg si hala zabučala, keď českí bodoví rozhodcovia darovali víťazstvo ústečákovi Janovi Kováčovi, ktorý v skutočnosti prehral všetky tri kolá proti Dávidovi Zoldovi, ktorý sa tak druhý krát po sebe stal smoliarom, ktorému "zobrali" vyhratý zápas.

Vo váhe do 64kg sa odohral najkvalitnejší súboj, v ktorom domáci kapitán Tomáš Vaňo zdolal na body najlepšieho českého boxera posledných rokov - Zděnka Chládeka.

Vo váhe do 69kg prekvapil mladý Tomáš Zold, ktorý bol favorizovanému reprezentantovi ČR Robertovi Bilikovi úplne vyrovnaným súperom, no na body bol vyhlásený za víťaza Bilik.

Vo váhe do 75kg bez väčších problémov zvíťazil ďalší domáci mladíček - Jozef Sirotek, ktorý skúsenejšieho Tomáša Bezvodu celý zápas naháňal po ringu a o jeho bodovom víťazstve nebolo pochýb.

Vo váhe do 81kg zviťazil bez boja Sandro Dirnfeld, Ústí túto váhu neobsadilo.

Vo váhe do 91kg ešte len 16-ročný Michal Urban nezačal prvé kolo dobre proti Danielovi Táborskému, no od druhého kola sa zápas vyrovnal a tretie bodovo zvíťazil náš boxer. Napriek tomu 2:1 na body zvíťazil Táborský.

Vo váhe nad 91kg prekvapil výborným výkonom Jaroslav Rigo, ktorý bez problémov vybodoval Ondřeja Novotného.

 

Nitra sa tak vrátila na 1.miesto tabuľky, pretože doposiaľ vedúci BC Doprava Děčín prehral v Prostějove 4:14. Práve Prostějov má tak šancu predbehnúť ešte Nitru, pokiaľ vyhrá záverečnú dohrávku ligy v Ústí nad Labem. V tom prípade bude mať rovnako bodov ako Nitra, vzájomné zápasy sú vyrovnané (14:4 a 4:14) a rozhodovať bude záverečné skóre.

 

tréner Pavol Hlavačka:

Zápas to bol výborný, myslím si, že diváci si prišli na svoje. Mrzí ma, že opäť zobrali zápas Dávidovi Zoldovi, čo v konečnom dôsledku môže mať veľký vplyv na záverečné umiestnenie, pretože som presvedčený, že Prostějov v Ústí vyhrá a o titule bude rozhodovať skóre. Nebyť niekoľkých nespravodlivých prehier v sezóne by sme dnes už určite oslavovali titul, takto to má vo svojich rukách Prostějov. Nech už skončíme prví, či druhí - podstatná je jedna vec, a to že nám vďaka štartu v českej extraligy výkonnostne vyrástlo niekoľko chlapcov, čo bol náš hlavný cieľ. Pre nás je na prvom mieste reprezentácia a našim cieľom bolo, aby mali naši chalani kvalitné zápasy a skúsenosti, ktoré potom zúročia v medzinárodnom ringu. Tento zámer rozhodne vyšiel, veď aj teraz sme proti Ústí postavili 5 dorastencov a zvíťazili sme aj tak. Ako jediný klub v tejto súťaži boxujeme iba so svojimi boxermi, nemáme žiadne zahraničné posily ako Děčín a Prostějov, nechodia za nás boxovať chlapci, ktorých by sme sami netrénovali a nevychovávali, čo sa o našich súperoch povedať nedá, lebo v týchto troch českých kluboch je zmeska toho najlepšieho čo ponúka celá Česká republika, od Prahy, cez České Budějovice až po Ostravu, jednoducho kúpení boxeri. Napriek tomu sme dokázali uspieť s najmladším a hlavne svojim tímom !

 

                BCS NITRA          12:6          SKP ÚSTÍ N/L           
54kg Roman Formánek 2:0 Viktor Agatelian na body 
56kg Michal Zátorský 2:0 Erik Huliev na body
60kg Dávid Zold 0:2 Jan Kováč na body
64kg Tomáš Vaňo 2:0 Zděnek Chládek na body
69kg Tomáš Zold 0:2 Robert Bilik na body
75kg Jozef Sirotek 2:0 Tomáš Bezvoda na body
81kg Sandro Dirnfeld 2:0 - bez boja
91kg Michal Urban 0:2 Daniel Táborský na body
+91kg Jaroslav Rigo 2:0 Ondřej Novotný na body

 

Tabuľka:

KLUB PZ výhry prehry skóre body
1.   BC Stavbár Nitra     6      4    2   64:44     8             
2. BC Doprava Děčín 6 4 2 48:60 8
3. BC DTJ Prostějov 5 3 2 54:36 6
4. SKP Ústí nad Labem 5 0 5 28:60 0

27.5. - dohrávka SKP Ústí n/L - DTJ Prostějov

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my